14 MARTIE 2018
Victoriabank angajează Economist coordonator, Secția monitorizare indicatori de performanță, Direcția economico-financiară

Responsabilităţile postului:

  • elaborarea planurilor de afaceri ale filialelor Băncii;
  • monitorizarea executării bugetului de către filiale;
  • calcularea, evaluarea şi monitorizarea performanţei filialelor conform KPIs;
  • prezentarea rapoartelor lunare și trimestriale cu privire la activitatea subdiviziunilor bănci;
  • dezvoltarea rețelei de subdiviziuni și sporirea profitabilității;
  • efectuarea calculelor economice a perioadei de răscumpărare a investiţiilor în cadrul diverselor proiecte de investiţii;
  • organizarea deschiderii, extinderii, reamplasării, închiderii subdiviziunilor.

Cerinţe fată de candidat:

  • studii superioare în domeniul economic;
  • experiența în activitatea bancară - 2 ani;
  • capacitate de analiza, sinteză si previziune;
  • cunoaşterea PC, MS Office (Excel - nivel avansat) şi a înregistrărilor contabile specifice unei bănci;
  • cunoaşterea fluentă a limbilor: română, engleză și rusă.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-urile la adresa de e-mail: hr@vb.md
Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care corespund cerinţelor menţionate.

Detalii despre alte posturi vacante ale Băncii găsiți aici.