14 MARTIE 2018
Victoriabank angajează Administrator principal (Linux) în cadrul Secției administrare rețea și hard, Direcția tehnologii informaționale

Obiectivul postului:

Asigurarea continuităţii procesului bancar prin utilizarea tehnologiilor informaţionale avansate, administrarea sistemelor de operare, asigurarea securităţii, prelucrării, păstrării şi transmiterii informaţiei în complexul de sisteme informatice utilizate în organizație.

Responsabilităţi:

  • Instalarea și administrarea serverelor Linux;
  • Instalarea și configurarea aplicațiilor și rolurilor solicitate;
  • Actualizarea sistemelor pentru îmbunătățirea funcționalității și eliminarea problemelor de securitate;
  • Identificarea și implementarea unor metode de automatizare pentru sarcinile de administrare a sistemelor;
  • Depanarea problemelor raportate de nivelul I și II de suport, analizarea și documentarea cauzelor;
  • Monitorizarea, evaluarea și optimizarea performanțelor sistemelor;
  • Elaborarea și menținerea procedurilor de instalare și configurare a sistemelor.

Cerințe candidat:

  • Absolvent al unei facultăți de profil TIC;
  • Experiență în administrarea de platforme Linux;
  • Cunoștințe de bază în administrarea rețelelor;
  • Cunoaşterea la nivel avansat a limbilor română, engleză şi rusă.
  • Cursurile și certificările prezintă un avantaj.

Profilul candidatului:

  • Abilități de comunicare;
  • Abilităţi de lucru în echipă şi individual;
  • Abilităţi de învăţare rapidă;
  • Flexibilitate;
  • Gândire pozitivă și dorință de performanță;
  • Orientat spre rezultate si atingerea obiectivelor propuse;
  • Persoană organizată și responsabilă;
  • Rezistenţă la stres.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-urile la adresa de e-mail: hr@vb.md
Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care corespund cerinţelor menţionate.

Detalii despre alte posturi vacante ale Băncii găsiți aici.